Piotr-246 |
Wysłany: Wto 16:54, 05 Cze 2018 Temat postu: |
|
7.1. W piewrszych latach panowania Nymbrota, Janus wysłał kolonie do Egiptu pod dowództwem Chama; do Libii i Cyreny, pod dowództwem Trytona; i do reszty Afryki, pod dowództwem Japetusa, starej Atalai.
8.1. Do wschodniej Azji wysłał Gangesa z kilkoma potomkami Comerusa-Gallusa, a do Arabii Feliksowej wysłał Sabę, zwaną Thurifer, lub kadzidła.
8.2. Dał suwerenność Arabii Deserta Arabowi, a nad Arabią Petraea Petrejuszowi.
8.3. Kana był gubernatorem kraju od Damaszku po krańce Palestyny.
9.1. W Europie Thuyscon rządził od Tanais do Renu dowództwem Janusa, który przyłączył do niego synów Istera i Moesy ze wszystkimi jego braćmi.
9.2. Ich rządy rozciągały się od góry Adula do południowego regionu, który graniczy z morzem.
9.3. Pod nimi byli Tyras, Arcadius i Aemathius.
9.4. Comerus Gallus osiadł we Włoszech; Samotami rządzili Celtowie, a Jubalem Celtiberianie.
10.1. To są ludzie, którzy po Nymbrocie, przybyli z Armenii wraz z rodzinami i koloniami przeznaczonymi do miejsca ich przeznaczenia.
10.2. Każdy z wodzów dał swoje imię krainie, w której się osiedlił, na pamiątkę wyprawy, którą Janus im powierzył, i jako pomnik, który za wiekami przypominałby każdemu narodowi jego pierwotnego założyciela.
11.1. Z rozkazu Janusa wszyscy ci wodzowie zbudowali wieżę lub fortecę, aby służyła jako stolica swojej kolonii. Co do samych ludzi, mieszkali w jaskiniach lub na rydwanach.
12.1. Jedynym któy przekraczał polecenia Janusa był nasz Saturn, ponieważ jego wielkim życzeniem było, aby Babilon był miastem miast i królestwem królestw.
13.1. W owych dniach, po rozesłaniu rodzin, aby znaleźli miejsce do zamieszkania, Janus podzielił tych, którzy pozostali, na dwie części; ponieważ trzymał w domu z sobą kilku synów urodzonych po tym, jak ludzkość została uratowana od wód Potopu, a oprócz tego, wiele rodzin, które zamierzał zaprowadzić do różnych odległych kolonii.
14.1. Scytha, wraz z matką Araxą, a także niektórzy kolonizatorzy specjalnie wybrani do osiedlenia się w Armenii, pozostali w tym kraju, a Scytha jako pierwszy otrzymał tytuł króla.
15.1. Sabatius Saga został mianowany biskupem w regionie, który rozciąga się od Armenii do Baktrii, i który wciąż nosi nazwę Sagi Scytii.
15.2. Na koniec Janus opuścił Armenię, aby zasadzić kolonie na całym świecie.
16.1. Takie są fakty, które nasi przodkowie przekazali nam w ogromnej liczbie książek.
16.2. Przejdziemy teraz do przeglądu kronik i opowiemy o potomkach, zgodnie z rachunkami, które są starannie i poprawnie zrelacjonowane w naszej Chaldejskiej i we wczesnych scytyjskich historiach. |
|
Piotr-246 |
Wysłany: Wto 16:43, 05 Cze 2018 Temat postu: Berossos - Księga Czwarta. (NT) |
|
Berossos - Księga Czwarta. (NT)
(Nieprofesjonalne tłumaczenie dokonane z pomocą Google Translate)
KSIĘGA CZWARTA.
1.1. Ludzkość ogromnie się pomnożyła; stało się konieczne, aby ludzie szukali nowych miejsc do zamieszkania.
1.2. Janus, ojciec ludzi, doradzał więc przywódcom rodzin poszukiwania nowych terenów, by żyć w społecznościach i budować miasta.
2.1. Nauczył ich, że świat został podzielony na trzy części: Azję, Afrykę i Europę, tak, jak wiedział o tym przed Potopem.
2.2. Przydzielił każdej głowie rodziny kraj, do którego miała ta rodzina przybyć, i obiecał, że sam osobiście rozszerzy kolonie na cały świat.
3.1. W związku z tym ustanowił Nymbrotusa jako pierwszego Saturna Babilonu, aby mógł pierwszy zbudował miasto w tym regionie.
3.2. (?)Przez akt zadopcji Jupitera Belusa jako syna, wraz z koloniami, Nymbrotus uzyskany dzięki ukrytym rzeczom, które znalazły się w świętej preserve Jowisza Sagi.
4.1. Nymbrot przyszedł z całym swoim ludem na równiny Sennaar; tam wytyczył miejsce dla miasta i położył fundamenty pod wieżę wielkiej wysokości w stu trzydziestym pierwszym roku po tym, jak ludzkość uratowała się przed plagą wód.
5.1. Panował pięćdziesiąt sześć lat.
5.2. Życzył sobie, aby wieża, którą zamierzał zbudować, miała równać się rozmiarom i wysokościom gór, aby mogła być znakiem i pomnikiem wyższości ludu babilońskiego nad wszystkimi innymi ludźmi, a także prawo nazywania się królestwem wszystkich królestw.
5.3. Rozpocznę więc moją historię od opowieści o tym imperium i wspomnę, w miarę jak będę postępować, o latach, w których kolejno panowało kilku książąt; w ten sposób będziemy mogli ustalić analogię między historią tego imperium i historią innych imperiów, ich kronikami i imionami ich władców.
6.1. W sto trzydziestym pierwszym roku po zniknięciu wód, nasz naród i nasze miasto babilońskie, pierwsze z narodów i pierwsze z miast, zostały dokładnie zaprojektowane i założone przez naszego babilońskiego Saturna.
6.2. Potomkowie naszych przodków ogromnie się rozmnożyli.
6.3. Nasz Saturn nie starał się zdobyć bogactwa tak bardzo i jak religii i pokoju.
6.4. Zbudował wieżę, ale jej nie ukończył; i nie zbudował miasta, które zaplanował w tym miejscu, ponieważ po tym, jak królował pięćdziesiąt sześć lat, już nigdy nie był widziany na ziemi; został usunięty z niej przez bogów. |
|